Všeobecné info o ubytovaní

Pri výbere ubytovania máte k dispozícii širokú paletu ubytovacích kapacít, ktoré som rozdelil do 4 základných kategórií:

 • Moje zmluvné ubytovania – špeciálne pre SK a CZ klientov
 • Ubytovanie v hoteloch – pre krátkodobé pobyty v Miami a Miami Beach
 • Ubytovanie v dovolenkových domoch/ bytoch – pre dlhodobé pobyty v Miami a Miami Beach
 • Vlastná nehnuteľnosť, ktorú si môžete zakúpiť pre účely podnikania a zároveň ju využívať pri svojom pobyte

Aj keď je Miami destináciou s celoročnou sezónou, predsa len sú aj tu určité obdobia, kedy sú ubytovacie kapacity vyťaženejšie a tým pádom aj ceny za ubytovanie vyššie.

Za top sezónu je považované zimné obdobie (od polky decembra do polky apríla) a čiastočne aj leto (od polky júna do polky augusta). Pobyty v tomto čase je vhodné si plánovať dopredu, ak nechcete, aby vás vyšli zbytočne draho.

Naopak, ak nie ste viazaní termínom, tak na návštevu Miami odporúčam mesiace september až november, ktoré sú najmenej vyťažené a tomu zodpovedajú aj ceny ubytovania. Navyše je to aj veľmi príjemné obdobie z hľadiska počasia.


MOJE ZMLUVNÉ UBYTOVANIA

Špeciálne pre klientov z Čiech a Slovenska pripravujem zvýhodnené ubytovania v ubytovacích kapacitách súkromných osôb. Aktuálne mám zazmluvnené 2 nehnuteľnosti, ďalšie sú v rokovaní.

Privát – Miami Beach

$149 / noc

Apartmány – Naples

Ubytovanie - Naples

$2,500 / mesiac (letná sezóna)

$3,800 / mesiac (zimná sezóna)


HOTELY

Ubytovanie v hoteloch odporúčam pri krátkodobých pobytoch v trvaní do 2 týždňov. Pri pobytoch nad 2 týždne už totiž začína byť výhodnejšie ubytovanie v dovolenkových domoch/ bytoch fungujúcich na báze mesačného prenájmu. Medzi najžiadanejšie lokality patria – okolie letiska, Miami Downtown a Miami Beach.

Hotely v blízkosti letiska Miami International Airport

Ubytovanie 10

Sú vhodné pre nenáročných klientov, ktorí potrebujú len prespať pár nocí (napr. pred alebo po výletnej plavbe). Ich výhodou je cena a vo väčšine prípadov tiež bezplatný shuttle servis z letiska na hotel a späť. Štandardom býva aj vonkajší bazén, wifi či jednoduché raňajky.

Nevýhodou je poloha – jednak vzdialenosť od centra Miami, Miami Beach a tým pádom aj od pláže, nočného života a typickej dovolenkovej atmosféry a jednak hluk spôsobený lietadlami z blízkeho letiska, ktorý môže niekomu prekážať.

Ceny začínajú od $65/ noc – v závislosti od sezóny.

Pozrite si aktuálnu ponuku hotelov v okolí letiska na Booking.com.

Hotely v Miami Downtown

Ubytovanie 9

Ak chcete byť uprostred diania, mať dobrý výhľad a obľubujete vyšší štandard, vyberte si ubytovanie v niektorej z výškových budov v centre Miami. Budete to mať na skok do prístavu, Seaquaria, American Airlines Arény (NBA), Bayside Marketu (s obchodnou-relaxačnou zónou a skvelým Hard Rock Cafe), či do vychýrenej kubánskej štvrti Little Havana.

Ceny začínajú od $100/ noc – v závislosti od sezóny.

Pozrite si aktuálnu ponuku hotelov v centre Miami na Booking.com.

Hotely v Miami Beach

Piesočnaté pláže plné turistov, promenády s reštauráciami a obchodmi, či nočný život v miestnych baroch alebo  vychytených kluboch . To všetko máte na dosah v Miami Beach. Môžete sa rozhodnúť, či uprednostníte niektorý z miestnych boutique hotelov s jedinečnou atmosférou, alebo si vyberiete niektorý z veľkých hotelových rezortov, hoci aj Fontainebleau, v ktorom bola ubytovaná Whitney Houston a Kevin Costner pri natáčaní nezabudnuteľného filmu Bodyguard. Mimochodom, keď už sme pri filmových hviezdach, nie je nič výnimočné ich stretnúť pri potulkách po Miami Beach, takže majte foťák alebo mobil vždy po ruke.

Ceny začínajú od $85/ noc – v závislosti od sezóny.

Pozrite si aktuálnu ponuku hotelov v centre Miami na Booking.com.

======================

 • ak by ste potrebovali pomôcť s bookingom ubytovania neváhajte využiť moju službu Booking Assistant
 • v prípade, že si chcete ešte overiť ceny aj na iných portáloch, pozrite si sekciu Objednanie ubytovania
 • ak by ste potrebovali odvoz z hotela v rámci Miami alebo Miami Beach, resp. do niektorej z okolitých destinácií, neváhajte využiť moju službu Osobná doprava.

DOVOLENKOVÉ DOMY/ BYTY

Ak sa mienite v Miami resp. Miami Beach zdržať dlhšie, poprípade vyžadujete vyšší komfort, či súkromie, tak odporúčam ubytovanie v niektorom z dovolenkových domov alebo bytov.

od $105 / noc – tento typ ubytovania ponúkajú nasledovné stránky

======================

 • pri tomto type ubytovania treba počitať s ďalšími poplatkami – za upratovanie, energie, tiež depozity na prípadné škody a pod
 • ak by ste potrebovali pomôcť s bookingom ubytovania neváhajte využiť moju službu Booking Assistant
 • v prípade, že si chcete ešte overiť ceny aj na iných portáloch, pozrite si sekciu Objednanie ubytovania
 • ak by ste potrebovali odvoz z hotela v rámci Miami alebo Miami Beach, resp. do niektorej z okolitých destinácií, neváhajte využiť moju službu Osobná doprava.

VLASTNÁ NEHNUTEĽNOSŤ

Jednou z možností, ako si vyriešiť bývanie v Miami a okolí, je kúpa vlastnej nehnuteľnosti, ktorú môžete následne prenajímať tretím osobám a zároveň ju využívať počas vášho pobytu v Miami.

Podrobnejšie informácie nájdete v sekcii Moje služby/ Nehnuteľnosti.

Váš odborný poradca pre Miami a Floridu

<span>%d</span> blogerom sa páči toto: