Preprava na/ z atrakcie

K atrakciám sa môžete dopraviť viacerými spôsobmi v závislosti od vašich preferencií.


OSOBNÁ DOPRAVA PRE CZ A SK KLIENTOV

Doprajte si komfort pohodlného odvozu so slovensky hovoriacim šoférom k jednotlivým atrakciám a späť.

Preprava osob

Bližšie informácie o prednastavených cenách dopravy pre vybrané atrakcie získate po kliknutí na názov ktorejkoľvek z nich:

V prípade, že máte záujem o osobnú dopravu k inej atrakcii, neváhajte ma kontaktovať pre vypracovanie individuálnej cenovej kalkulácie.


AUTOPOŽIČOVNE

Ak máte platný medzinárodný vodičský preukaz a nemáte problém so šoférovaním v metropole alebo po viacprúdových diaľniciach, tak požičanie auta je pre vás vhodnou altrenatívou na presun k atrakcii – hlavne mimo Miami.

Doprava - CarRental Center

Pri požičiavaní auta treba mať na pamäti, že pri kalkulácii dopravných nákladov pri návšteve atrakcie, je okrem ceny za samotný prenájom (ktorú vidíte na webstránkach požičovní) potrebné počítať aj s cenou za poistenie,  nákladmi na PHM,  diaľničnými poplatkami a parkovným. Pri odovzdaní auta v požičovni zvyknú klientom okrem predpokladanej ceny prenájmu auta zablokovať na platobnej karte aj depozit (cca okolo $200), ktorý slúži na pokrytie prípadných poškodení auta. Po vrátení auta vám bude opäť odblokovaný.

Z letiska sa k nemu dostanete prostredníctvom vyššie spomínaného MIA Mover.

mia-mover-rcc-500

Táto forma dopravy je vhodná pre

  • vodičov, ktorí nemajú problém so šoférovaním a nemajú obavu z prehustenej premávky tejto metropoly, či jazdou na 5 až 7 pruhových diaľniciach
  • menšie skupiny (3 – 5 ľudí), ktorí takýmto spôsobom zdieľajú náklady na 1 auto
  • návštevníkov, ktorí sa počas pobytu v Miami mienia každodenne presúvať autom (bez nejakých väčších páuz spôsobených napr. výletnou plavbou) a plánujú aj dlhšie výlety do okolia Miami alebo návštevy ďalších floridských destinácií – Orlando, Key West, Naples a pod

Pre porovnanie cien jednotlivých autopožičovní využite porovnávacie stránky na Travelocenter.com alebo si ich pozrite priamo na Rentalcars.com.


TAXI SLUŽBA (CABS)

Taxi služba je jednou z najdrahších foriem prepravy hlavne ak sa jedná o atrakciu mimo Miami.

Doprava - taxi

Pri platbách za taxík je treba počítať aj so sprepitným, ktoré je zaužívané vo výške 15% z ceny (väčšinou od $3 do $5) a je zvykom uhrádzať ho v hotovosti. Nie je však problém ho uhradiť aj kartou, čo je však pre taxikárov nevýhodné, preto to nemajú veľmi v obľube.

Pre náročnejších sú k dispozícii aj odvozy limuzínou. V Miami je niekoľko spoločností prevádzkujúcich tzv. Limo Service.  Napr. Book a Limo, Limos,  či Carmel Limo.

Doprava - Limo

Predbežnú kalkuláciu ceny taxíkom si môžete spraviť na stránke Rideguru, porovnanie ceny jednotlivých typov prepráv (shuttle, limo), je možné na stránke Mozio.  Všetky porovnávacie aj vyhľadávacie stránky súvisiace s prepravou nájdete aj na Travelocenter.com.


ZDIEĽANÁ JAZDA (RIDESHARE)

Aktuálne je Američanmi veľmi využívaná aj preprava prostredníctvom spoločností Uber aleb Lyft. Ide o novodobú formu taxi služby, ktorá využíva autá súkromných osôb na prepravu ľudí prostredníctvom mobilnej aplikácie. Cenovo je asi o polovicu až 2/3  lacnejšia ako taxi služba má však svoje riziká – nikdy neviete, ku komu si do auta sadnete a aké sú jeho šoférske schopnosti. Obidve aplikácie sú k dispozícii na Apple App Store a aj Google Play Store (Android Market).

Predbežnú kalkuláciu ceny zdieľanej jazdy si môžete spraviť na stránke Rideguru,


HOP-ON HOP-OFF BUS

Táto forma dopravy je vhodná pre väčšie skupiny, rodiny alebo individuálnych cestujúcich, ktorí nemajú jazykovú bariéru a potrebujú len jednorázový presun na miesto určenia.

Doprava - Super Shuttle

Pre porovnanie cien jednotlivých prepravcov využite porovnávacie stránky na Travelocenter.com alebo si ich pozrite priamo na ShuttleFare.com.

Váš odborný poradca pre Miami a Floridu

<span>%d</span> blogerom sa páči toto: