Všeobecné info o atrakciách

Pobyt v Miami dáva výbornú príležitosť pre návštevu niektorej z floridských atrakcií známych po celom svete.

Tie najnavštevovanejšie atrakcie sú zoskupené do 3 oblastí, pre každú z nich zabezpečujem rôzne služby (výlety, dopravu, sprievodcu, vstupenky)

Podrobnejšie info o jednotlivých atrakciách nájdete poniže.


MIAMI

Medzi najžiadanejšie atrakcie v Miami a okolí patria Miami City Tour , Miami Seaquarium a Everglades Safari Park.

Miami City Tour

Prehliadka najväčších zaujímavostí mesta spojená s krátkymi fotozastávkami, posedením pri miešanom nápoji na Lincoln Road, posedením pri kubánskej káve v Little Havana a zakončená obedom pri oceáne na Bayside Marketplace alebo výletnou plavbou okolo Milionárskej štvrti.

K dispozícii máte viacero možností od rôznych dodávateľov, ktoré sa líšia počtom zastávok, dĺžkou, počtom účastníkov a doplnkovými službami. Aj preto si pri výbere prehliadky treba podrobne pozrieť , čo všetko je v cene (napr. stravu alebo nápoje si klienti hradia sami) a zvážiť či zvolíte cenovo výhodnejšiu hromadnú prehliadku v autobuse spolu s ďalšími 40 klietmi alebo uprednostníte privátnu prehliadku so svojím vlastným sprievodcom aj napriek vyššej cene.

Taktiež si treba dať pozor na miesto vyzdvihnutia pri zakúpení hromadnej prehliadky – na stránkach poskytovateľov prehliadok si viete overiť, či vás autobus vie vyzdvihnúť priamo pred hotelom alebo sa budete musiet dostaviť na najbližšie zberné miesto, čo sú náklady navyše. Zároveň treba počítať s tým, že trvanie prehliadky sa vám predĺži o pasívny čas strávený zberom klientov a ich rozvozom po  skončení tour – v závislosti od toho, či sa nachádzate na jednom z prvých alebo posledných zberných stanovíšť.

Odporúčam vybrať si z nasledovných možnosti

  • Miami City Tour – prehliadka, ktorú zabezpečujem špeciálne pre klientov z CZ a SK (ako individuálnych tak aj skupiny) za zvýhodnených podmienok. Je o 1,5 hodiny dlhšia ako bežné prehliadky, vďaka čomu si môžu klienti prejsť plnohodnotný okruh po všetkých zaujímavostiach mesta, mať 6 fotozastávok a 4 špeciálne zastávky a sprievodný komentár v slovenčine. Vyzdvihnutie klientov priamo pred hotelom ako aj odvoz späť na hotel je v rámci centra Miami a celého Miami Beach v cene. K základnému okruhu je možné si doobjednať výletnú plavbu okolo Milionárskej štvrti alebo samostatný výlet do Everglades Parku. Cena prehliadky začína od $65 na osobu.

 

  • Viator – stránka, ktorá je špecializovaná na aktivity a prehliadky v jednotlivých turistických destináciách – po zadaní MIAMI CITY TOUR do vyhľadávacieho okna vám zobrazí všetky možnosti prehliadok Miami – od 90 minútových Segway Tours, cez 3 až 4 hodinové Bus Tours, až po špecializované Privat Tours či Helicopter Tours

 

Miami Seaquarium

Mimoriadne žiadaná atrakcia hlavne kvôli možnostiam osobného kontaktu s delfínmi, kde máte k dispozícii 2 programy

Aktivity - Seaquarium

  • Dolphin Encounter – stretnutie s delfínmi v malom bazéne + nacvičenie základných pokynov, pri dieťati od 5 do 9 rokov musí byť prítomná aj dospelá osoba
  • Dolphin Odyssey – rozšírený o plávanie s delfínmi vo veľkom bazéne, podmienkou je výška zúčastnenej osoby nad 132 cm

Ceny vstupeniek začínajú od

  • celodenný vstup – $48/ os. a  $37/ dieťa (3-9) – KÚPIŤ
  • s delfínmi – od $165/ os. a $125/ dieťa (3-9) – KÚPIŤ

Na programy Encounter a Odyssey je potrebné sa dopredu objednať na dohodnutý deň a hodinu. K dispozícii máte aj režim Observer, kde za $57 môžete byť len v roli Pozorovateľa. Využíva sa to napr. pri deťoch, kde je účasť rodiča ako Pozorovateľa povinná, resp. v prípade, že neviete po anglicky, keďže je potrebné mať osobu hovoriacu anglicky minimálne v roli Pozorovateľa, aby vám vedela tlmočiť pokyny inštruktora.

Na návštevu Seaquaria je potrebné si vyčleniť minimálne 4-6 hodín času v závislosti od vybraného programu. Dá sa spojiť aj s inými atrakciami v Miami, takže v 1 deň môžete absolvovať bez problémov aj dve atrakcie – napr. Miami City Tour alebo Everglades Safari Park.

Pre Seaquarium zabezpečujem nasledovné služby:

 

Everglades Safari Park

Národný park Everglades je vyhľadávanou destináciou pre všetkých, ktorí chcú spoznať jedinečnú faunu a flóru Floridy. Asi najznámejším strediskom v tomto národnom parku je Everglades Safari Park, ktorý ponúka jazdu na vznášadle po močaristých vodách s pozorovaním voľne žijúcich aligátorov, prechádzky džungľou, Aligator show a pod. Je vzdialeny cca 45 minút od Miami, na jeho prezretie si vyčleňte cca 4 hodiny aj s cestou tam a späť.

Aktivity - Everglades Safari Park 2

Vstupenky stoja nasledovne:

$25 – dospelý / $12 – dieťa (5-11 rokov),  dieťa do 5 rokov je ZDARMA – KÚPIŤ VSTUPENKY

Ak uvažujete nad návštevou Everglades, môžete využiť aj moje nasledovné služby:


ORLANDO

Orlando je právom považované za hlavné mesto zábavných parkov. Ak ste v Miami spolu s deťmi alebo vo vás zostalo niečo z duše dieťaťa, tak nie je nič lepšie ako si aspoň 1 deň vyhradiť na výlet do Orlanda. Čakajú tam na vás 4 svetoznáme parky plné dobrodružstva.

 

Na stránke sa aktuálne pracuje.

 

Váš odborný poradca pre Miami a Floridu

<span>%d</span> blogerom sa páči toto: